Generální partner:
 
ZPĚT  
 
MEZINÁRODNÍ ŠAMPIONÁT VE SPORTOVNÍ KYNOLOGII 
CACIT Lety
8.-10.srpna 2008
 
DOG SHOW
   
Volný program, který byl zařazen po ukončení sportovní části a letos byl zaměřen na rozdíl od předchozích ročníků spíše na praktické využití psů, se vydařil, všichni účastníci odvedli super výkony a já bych jim chtěla touto cestou ještě jednou poděkovat.
Simona Kratochvílová
 
Jako první jsme viděli ukázku , která byla zároveň pozvánkou na Mistrovství republiky Dog Frisbee, které proběhlo 19.-21.9.2008 v Mnichovicích u Prahy.
Frisbbe ukázku předvedl pan Michal Roman se psem Jesse James, který je úřadujícím Mistrem republiky.
             
 
Dále následovala ukázka pachových prací, kterou pro nás připravil psovod celní správy nadporučík Tomáš Krutina a jeho drogový pes - střední pudl Andy.
Tato dvojice je úřadujícími Mistry republiky a úřadujícími Vícemistry Evropy ve vyhledávání drog.
       
 
Pro velký úspěch byla zopakována ukázka z minulého ročníku, kdy border terier Cirus Feiry Lucifer pod vedením paní Ivany Edrové předvedl nejen své velké srdce, ale i výbornou ovladatelnost a razanci při předvádění obran dle IPO3, ovladatelnost a razanci, které bychom spíše čekali u služebních plemen.
       
     
 
Dále jste viděli  u nás prakticky neznámé americké plemeno bazybruzský pes, který byl vyšlechtěn výhradně pro praktické využití americkou armádou v době války v Korei a který zaujal diváky předvedením zkušební obrany na MR v Raspenavě.. Pan Bohumil Fiala a jeho Gapp Yoko Kumi se letos zúčastnili i Mistrovství republiky dle ZVV3 a nám předvedli poslušnost a obranu dle tohoto zkušebního řádu.
       
     
   
 
Ukázku praktického uplatnění psů při ochraně  osob a objektů nám předvedli psovodi Správy letiště Praha, pod vedením pana Martina Kropáčka, loňského Mistra republiky v TARTu, se psem Aso Happy Arenda (BOM). Figuroval pan Martin Salcman, dále se představil pan Tomáš Czaba s malinoisem Foxem Larosa.
       
 
   
   
 
V rámci ukázky psovodů Správy letiště Praha vystoupila ještě jednou paní Ivana Edrová a její border terier Cirus Feiry Lucifer, který předvedl, že ani on nemusí kousat jen do rukávu.
     
 
 
Ukázky uzavíral pan Radim Holovský s border teriérkou Eimy, který předvedl schopnosti svého psa při pastevecké práci.
Foto Simona Kratochvílová 
 

Partneři závodu:

Copyright © Simona Kratochvílová (simona.krat@seznam.cz)